2012

 

Šutéři za sebou nechali všechny… Po pěti letech!

A jako tenkrát. Sněhu pramálo, bílo dělala většinou jinovatka a datum dvaadvacátého, kterému Šutéři začali říkat přestupné období Markvartcupu. Souhrn situací, které dovedli Oranjes k titulu přesně po pěti letech.

Markvartcup poprvé zažil turnaj s částí play off, kterému dominovali Šutéři z Maršůvek. Na jednotlivé skupiny a následnou vyřazovací část se podíváme právě teď. Skupiny tvořily odrazový můstek pro play off.

Skupina A

Veteráni zde byli jasnými favority. Čekal se jejich přímý postup do semifinále. O umístění na druhém a třetím místě, čili „pouze“ formalita před čtvrtfinále, se mělo rozhodnout mezi Šutéry z Maršůvek a Motýlky. Situace byla nakonec jiná. Motýlci nejprve prohráli se Šutéry z Maršůvek a poté podlehli i Veteránům. Zápas o přímý postup do semifinále mezi Šutéry a Veterány byl napínavý až do konce. Veteráni vedli dlouho o jedinou branku, ale posledním rohem zápasu se Šutérům povedlo vyrovnat. O jejich vítězství pak rozhodly penalty.

Skupina B

Tady zase byli favority Markovadečáci, kteří svůj první zápas zvládli vítězně až na penalty s Hasiči Markvartice. Vyhráli i druhý zápas s Lajdáky a mohli se těšit na semifinále. Vlastně hned první zápas ve skupině rozhodoval o umístění na druhém a třetím místě. Tady celkem jasně Lajdáci porazili Hasiče Markvartice.

Play off

První čtvrtfinále mezi Veterány a Hasiči Markvartice určoval soupeře do semifinálového klání Markovadečákům. Veteráni, kteří hráli velmi chytře celý turnaj a nehnali se do žádných prudkých akcí nakonec slavili vítězství a tím pádem postup do dalších bojů. Hasiči Markvartice teď mohli jen čekat na to, jak dopadne druhé čtvrtfinále, které rozhodovalo, jak nakonec celkově skončí. Zde se utkali Lajdáci a Motýlci. Vyrovnaný zápas dokráčel až k penaltách, kde Motýlci měli navrch ze statistického hlediska. Totiž Lajdáci dosud absolvovali čtyřikrát penaltový rozstřel a vždy odcházeli jako poražení. Ovšem dnes tomu tak nebylo a Motýlci podlehli.

Markovadečáci se v play off moc neohřáli, protože jak rychle se dostali do semifinále, tak rychle se pakovali z turnaje domů. Veteráni totiž prošli i přes ně a čekali teď na lepšího z druhého semifinále. To ve stejném stylu jako poslední zápas ve skupině zvládli Šutéři, když srovnávali nepříznivý výsledek. Historicky penaltově nevýrazní Lajdáci, proti penaltovým králům Šutérům z Maršůvek podlehli a ve finále se mohl opakovat zápas ze skupiny. Na ten se však muselo chvíli počkat, protože se hrálo o třetí místo po dohodě poražených semifinalistů, které vyhráli Markovadečáci. Lajdáci tak ztratili třetí místo, které mělo být jejich podle získaných bodů. Markovadečáci tak s chlupem unikli nejhoršímu výsledku v jejich historii.

Finále probíhalo velmi podobně jako zápas ve skupině. Mač hraný pro diváky gólově otevřeli opět Veteráni. Šutéři dnes už potřetí prohrávali a zdálo se, že věčně druhé místo už není náhoda, ale prokletí. Nakonec se ale povedlo skóre srovnat a opět se šlo na penalty. Tam dominovali opět Šutéři z Maršůvek, kteří budou na věky zvěčněni na trofeji.  

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Šutér Kobra. Nejlepšími střelci se stal Had a Laďa Dokulil. Oba z týmu Veteránů zatížili konta soupeřů čtyřmi brankami. Smolařem turnaje byl vyhlášen Cirda, který přes svoji veškerou snahu a gólové příspěvky opět nedosáhl na titul. První člen, který vstoupil do síně slávy Markvartcupu je Vladimír Fučík.

Zápasy Markvartcupu 2012.pdf

Konečné pořadí

  1. Šutéři z Maršůvek
  2. Veteráni
  3. Markovadečáci
  4. Lajdáci
  5. Motýlci
  6. Hasiči Markvartice

Herri.