2010

 

Na trůn se vrátili Markovadečáci

Počasí nemohlo být lepší. Atmosféra byla parádní. A tým Markovadečáků zaslouženě získal trofej, když soupeřům nepustil ani bod. Vyhrát titul takovým způsobem se mu povedlo už jednou - v roce 2008, kdy se turnaj konal výjimečně i v létě. Vzniká tady velkoklub, který za pět odehraných Markvartcupů bral celkem již tři prvenství.

Lajdáci poznali strmý pád

Před rokem druzí, letos propad na poslední místo. Mančaft nezvládl výsledkově ani jedno utkání a pakoval se z turnaje s překvapivým výsledkem. Jejich pouť Markvartcupem začala porážkou s obhájci titulu o jedinou branku. Poté opět o jedinou branku s Markovadečáky. V tuto chvíli byli nalomeni a totálně je dolomil debakl s Motýlky v zápase, kde nikdo nebránil padlo celkem jedenáct branek. Poslední zápas se Šutéry z Maršůvek už nemohl nic změnit a i z tohoto odcházeli poražení. Ale jejich výkon zejména v prvních dvou kolech turnaje byl sympatický.

Motýlci se stále stejným umístěním

Proslýchá se, že Motýlci si zarezervovali čtvrté místo a nikomu ho nechtějí propůjčit, byť jen na rok. Tým na Markvartcupu bere toto umístění již potřetí za sebou a tak nějak tápe. Turnaj začali porážkou s Veterány a stejnou prohru si odnesli i ze zápasu se Šutéry z Maršůvek. Lepší náladu si vytvořili po již zmíněném zápase s Lajdáky, kde si s chutí zastříleli, ovšem další porážka s Markovadečákama znamenala onen nevýrazný flek v tabulce. Hráči o propadáku mlčí, avšak fanoušci mají jasno – něco tady nefunguje.

Veteráni narazili na odpor

Tažení za obhajobou titulu zahájili famózně, když první dva mače zvládli. Vítězství nad Lajdáky a v zápětí nad Motýlky nenechalo nikoho bez myšlenky, že nastává období nadvlády Veteránů. Ovšem nechali se těmito výsledky ukolébat a v dalších zápasech propadli. Nejprve podlehli v ostře sledovaném utkání Markovadečákům, posléze je dorazili letos skvěle hrající Šutéři z Maršůvek. Museli se tak smířit s bronzovou příčkou.

Šutéři z Maršůvek se konečně zvedli z bahnitého dna Markvartcupu

A stačilo velmi málo a titul mohl být jejich. Například kdyby Motýlci udrželi slibné vedení nad Markovadečáky nebo kdyby v samotném zápase mezi Šutéry a Markovadečáky vyhráli právě oni. Ale kdo mohl tušit, že druhý zápas celého turnaje rozhoduje o titulu. Každopádně po době temna, jak je fanoušky tohoto klubu označováno období let minulých, dosáhl tým obrovského úspěchu. Celý klub věří, že turnaje se špatným umístěním jsou uzavřenou kapitolou.

Markovadečáci napravili zaváhání z loňska

Tehdy totiž byli pouze bronzoví, což bylo pro tento velkoklub obrovským zklamáním. Tým letos vyhrál všechno, ovšem z výsledků jednotlivých zápasů není zřejmé, že by měli nad svými soupeři výraznou převahu. Turnaj však vyhráli zaslouženě. Na konci začali nepatrně zadrhávat. Tím problémem byli Motýlci, kteří se nechtěli smířit se svým umístěním. Vedli, dali tyčku a pak Markovadečáci třemi góly zápas otočili a bylo rozhodnuto. Velkou oporou jim byl v turnaji brankář Miloš Veselý, který byl po právu vyhlášen nejlepším gólmanem.

Jednotlivé zápasy, jak šly za sebou

Veteráni – Lajdáci 1:0
Šutéři z Maršůvek – Markovadečáci 0:2
Veteráni – Motýlci 3:1
Markovadečáci – Lajdáci 2:1
Motýlci – Šutéři z Maršůvek 1:3
Markovadečáci – Veteráni 1:0
Lajdáci – Motýlci 3:8
Šutéři z Maršůvek – Veteráni 3:0
Motýlci – Markovadečáci 1:3
Lajdáci – Šutéři z Maršůvek 0:3

Celková tabulka

  1. Markovadečáci   4-0-0-0 /8:2/ 12
  2. Šutéři z Maršůvek   3-0-0-1 /9:3/ 9
  3. Veteráni   2-0-0-2 /4:5/ 6
  4. Motýlci   1-0-0-3 /11:12/ 3
  5. Lajdáci   0-0-0-4 /4:14/ 0

Vysvětlivky: vítězství-vítězství po penaltách-porážka po penaltách-porážka /skóre/ body

Tabulka střelců

  1. (3G) – Majda, Gogič, Polda
  2. (2G) – Laďa D., Syrováč, Bob, Crouch, Bastardo, Stér, Pavkas, Tvrďák
  3. (1G) – Máchal, Šory, Kalouš, Rossi, Talpis, Sochna P., Herri, Jíča

Herri