2009

 

Šikmý pohár Markvartcupu berou Veteráni

Jakoby si chtěl někdo na Markvartcupu udělat uzel, aby na něj nezapomněl. Turnaj byl totiž tak zamotaný, že se o první místo hrálo do posledního utkání. Konečné pořadí tak úplně neodpovídá tomu, co se na sněhem zavátém hřišti odehrávalo. Příkladem může být třeba tým Motýlků, který kdyby udržel slibné vedení 2:0 nad Veterány, mohli slavit titul, nicméně podlehli 2:3 a obsadili až čtvrté místo. Překvapivým výsledkem bylo i to, že Šutéři z Maršůvek porazili obhájce titulu 3:1 a opět kdyby se tak nestalo, titul by Markovadečáci opravdu obhájili, jenže kdyby… Takhle bojovali v posledním utkání o to, aby totálně nepropadli a neobsadili páté místo. Prvenství mohli slavit i Lajdáci, kteří v rozhodujícím posledním utkání titul svým výkonem odmítli. Několika slovy řečeno: poslední místo si letos nikdo nezasloužil.

A začneme pěkně ode dna, kde se bahnem už podruhé brodí Šutéři z Maršůvek. Ti sice posílili, ale na vyšší patra to nestačilo. Uspokojivé může být snad jen to, že jejich zápasy byly vyrovnané a oni prohrávali většinou smolně, kdy se lámal zápas na konci a porážka byla maximálně o jedinou branku. Prý umřeli na krásu. Výše zmiňované překvapení v podobě vítězství nad Markovadečáky ale Šutérům napovědělo jak na ostatní. Svítá jim snad na lepší časy?

Asi největším smolařem turnaje byl tým Motýlků, kteří se během několika málo minut propadli z prvního na čtvrté místo. Takový výkon asi nikdo od nich nečekal a za to, co předváděli by jim určitě první místo slušelo. A opět jsme u zápasu s Veterány. Několik minut nesoustředěnosti a zápas je rázem jiný. Jak to ve fotbale bývá, nemá logiku a Motýlci tento rozhodující zápas zcela nezaslouženě prohráli.

Třetí místo obsadili Markovadečáci, kteří až moc okatě přemýšleli o zlatém hattricku. Vypadá to, že jejich představení na Markvartcupu 09 bylo největším zklamáním. Tým chtěl dávat góly, ale už se moc nesoustředil na obranu. Markovadečáci si to ale vynahradili po fotbale, když vypili o jedno pivo více než Šutéři z Maršůvek, Veteráni a Motýlci dohromady.

Druhé místo zabrali Lajdáci. Tým, který hraje vesměs ve stejném složení každý rok, ale pod jiným jménem se konečně chytl. Jakoby celá ta léta ladil optimální formu, kterou představili až v sobotu 19. 12. 2009. A opět by si mnozí dokázali tento mančaft představit na prvním místě.

Letošní držitel prvního místa začal velmi slibně a bylo vidět, že to myslí s titulem vážně. První dva zápasy a hned dvě výhry. Zdálo se, jakoby už čekali, že jim titul spadne do klína sám, jenže to se přepočítali, protože Lajdáci měli v plánu taky první místo. Tenhle zápas tedy prohráli a čekal je další důležitý, proti nim stáli Motýlci. Jak to dopadlo, už tu rozebíráno bylo.

Nejlepším střelce turnaje se stal Had, který do sítě soupeřů nasázel čtyři branky. Nejlepším gólmanem Karel Svoboda. Oba z týmu Veteránů.

Nejlepší obranu měli Veteráni a Šutéři z Maršůvek, nejhorší Markovadečáci a Motýlci. Nejlepší útok měli Veteráni a Markovadečáci, nejhorší Šutéři z Maršůvek a Motýlci s Lajdáky.

Celková tabulka

1. Veteráni   3-0-0-1 /7:4/ 9
2. Lajdáci   2-0-1-1 /6:6/ 7
3. Markovadečáci   2-0-0-2 /8:9/ 6
4. Motýlci   1-1-0-2 /6:7/ 5
5. Šutéři z Maršůvek   1-0-0-3 /4:5/ 3

Vysvětlivky: vítězství-vítězství po penaltách-porážka po penaltách-porážka /skóre/ body

Tabulka střelců

1. (4G) Had
2. (3G) Arab, Rossi, Talpis, Nosič
3. (2G) Šamot, Fuča, Máchal
4. (1G) Syrováč, Gogič, Crouch, Sanko, Dokulil Li., Bastardo, Martins, Herri, Kalouš

Herri.