2007

 

PRESTIŽNÍ TROFEJ MARKVARTCUPU ZŮSTALA DOMA

Hráči už připraveni na zahajovací utkání a kolem nich proběhne Tomáš Hobza třímající v rukou zahajovací světlici, jako kdyby právě doběhl s olympijským ohněm. Famózní zahajovací ohňostroj odstartoval fotbalové klání mezi těmito čtyřmi týmy, kteří se probojovali do závěrečného turnaje. Jsou to: Černí koně, Markovadečáci, Šutéři z Maršůvek a Talpikovi Kapříci.

Hned první zápas skončil poměrně překvapením, když Šutéři se štěstím porazili Markovadečáky 2:0. Ti sice měli obrovské šance, ale zároveň obrovskou smůlu, kterou umocňoval výborně chytající brankář Šutérů Martin Herbrych. Za zmínku stojí fakt, že brankář Markovadečáků Miloš Veselý byl na roztrhání. Támhle chytil balón, tady nahrál, pak z ničeho nic střílel na branku domácích, prostě všude byl minimálně dvakrát. Druhý zápas bez debat jasně rozstříleli Kapříci Černé koně 8:2, kde se blýskl hattrickem Radek Šulc a Jirka Bílek vsítil dokonce hned čtyři branky. Vypadalo to, že favorit turnaje je na světě, ale chyba lávky. Kapříci už v domnění, že titul mají v kapse a s myšlenkou, že celý zápas mohou žít z prvního vítězství silně podcenili domácí Šutéry a prohráli překvapivě 1:2. Zápas mezi Markovadečáky a Černými koni skončil 4:3 po penaltách, kdy skóroval nejstarší muž turnaje pan Vladimír Fučík.

Po těchto dvou kolech už bylo jasné, kdo si odveze pohár a na to právě Šutéři doplatili v zápase s Černými koni. Titul už měli v kapse a zápas odchodili. Trapný výkon jen potvrdil výsledek v jejich neprospěch 2:5.

Zápas o druhé místo, tak by se dal nazvat mač mezi Kapříky a Markovadečáky, kdy Markovadečáci vyhráli 1:0 a opět na penalty, hlavně díky skvělému Miloši Veselému.

Sečteno a podtrženo: Titul si odvážejí Šutéři z Maršůvek. Druhé místo obsadili Markovadečáci, zajímavostí je, že nevyhráli ani jeden zápas v základní hrací době. Třetí skončili překvapivě Talpikovi Kapříci, což do teď neskousl Radek Šulc a když mu byla trofej půjčena, nechtěl ji pak vrátit. A na posledním místě se umístili Černí koně, kteří nebyli až tak černými koňmi, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Individuální ocenění získali: Ondra Daleký za nejlepšího střelce, Martin Herbrych za nejlepšího gólmana a pan Sochna a pan Fučík cenu za nejužitečnější hráče.

Celková tabulka (zároveň historická)

1. Šutéři z Maršůvek 2-0-0-1 /6:6/ 6
2. Markovadečáci 0-2-0-1 /5:5/ 4
3. Talpikovi kapříci 1-0-1-1 /9:5/ 4
4. Černí koně 1-0-1-1 /10:14/ 4

Vysvětlivky: vítězství-vítězství po penaltách-porážka po penaltách-porážka /skóre/ body

Tabulka střelců (zároveň historická)

1. (6G) - Ondra Dalecký
2. (4G) - Jirka Bílek
3. (3G) - Radek Šulc
4. (2G) - Vláďa Herbrych, Radek Ferkl, Marián Vahiľa
5. (1G) - Pepa Herbrych, Váďa Fučík, Tomáš Hobza, Jirka Hobza, Pavel Svoboda, Martin Svoboda, Radek Dvořák, Petr Kalina Martin Herbrych

Herri