2008

 

POHÁR JE VE SPRÁVNÝCH RUKOU

Už potřetí jsme mohli vidět bitvu o prestižní trofej Markvartcupu. Letošní zimu byly týmy asi nejvyrovnanější, a proto se rozhodovalo o titulu až v posledních zápasech. Do turnaje se přes kvalifikační boje dostaly tyto týmy: tradiční mančafty Markovadečáci a Šutéři z Maršůvek, dál týmy s novými jmény, ale hráči známí, to byli Motýlci a Cirdovi kluci, no a pak fungl nový klub Veteránů se zcela novými hráči.

Posledního místo obsadili Šutéři z Maršůvek. Totální kolaps, naprosté rezignování na fotbal jako takový. Tým několikrát vedl o dvě branky, náskok ale neudržel, chyběla zkušenost. Vedení musí klub posílit nebo výrazně přehodnotit cíle. V týmu došlo i k malé vzpouře, kdy se někteří hráči chtěli trhnout a založit nový klub pod jménem Bombéři z Vysočiny. Toto myšlení se ukázalo jako unáhlené.

Čtvrté místo: Motýlci. Mančaft plný individualit, který se ale nedokázal prosadit. Příliš mnoho hvězd na place za jeden klub, to nedělá dobrotu, nicméně tým dal vědět, že bude dál používat tento název a zaútočí na přední pozice v historické tabulce.

Bronzovou medaili získali Cirdovi kluci. Je až s podivem, jak je možné, že tým, který vstřelil nejméně branek se umístil tak vysoko. Za to může snad jen skvělá obrana s ještě lepším brankářem. Cirdovi kluci neměli v týmu vyloženého střelce, hráli „pouze“ jako celek. Takový tah se jim vyplatil.

Stříbro získala zkušenost. Veteráni ztratili body pouze v zápase se šampiónem. Tenhle zápas byl ale zbytečně až moc vyhecovaný a mač nedohrál brankář Miloš Veselý, který už je ale zdráv a slibuje, že chce v létě zlatý hattrick.

Zlatá medaile, šampióni, Evropská či světová špička. Říkejte si jim jak chcete, ale oni to zase dokázali. Markovadečáci po půl roce opět zvedli nad hlavu trofej Markvartcupu. Tým v čele s Vladimírem Fučíkem, jenž díky svým zkušenostem věděl, jak na soupeře. K tomu přidejte mozek turnaje Čendy Kašpárka a je vymalováno. A byl to právě Čeňa, který zažil příběh jako z filmu. Ráno vstával normálně s myšlenkou, že si zaběhne jako každý den pár kilásků. V hlavě pořád nosil datum 27. 12. 2008 – Markvartcup a přemítal o vítězství. Náhodou však běžel kolem hřiště v Markvarticích, a když to uviděl, nezaváhal a změnil trasu běhu. Sirotka se ujali právě Markovadečáci, kterým pomohl svými třemi důležitými góly k triumfu. Prostě přišel, viděl, zvítězil.

Nejlepším střelcem se stal Pavel Svoboda z týmu Šutéři z Maršůvek, opticky nejlepší brankář byl Hobza z týmu Cirdovi kluci.

Celková tabulka

1. Markovadečáci   3-0-1-0 /8:2/ 10
2. Veteráni   3-0-0-1 /12:6/ 9
3. Cirdovi kluci 1-1-0-2 /4:6/ 5
4. Motýlci 1-0-1-2 /6:9/ 4
5. Šutéři z Maršůvek 0-1-0-3 /7:14/ 2        

Vysvětlivky: vítězství-vítězství po penaltách-porážka po penaltách-porážka /skóre/ body

Nejlepší střelci

1. (4G) - Svoboda P., Šlapal
2. (3G) - Dokulil Li., Čeňa, Arab
3. (2G) - Baťa, Nosič, John                                                              

Herri