2011

 

V letošním Markvartcupu zvítězili po dvou letech Veteráni

Markvartcup letos ještě play off neokusil

A tak vítěz vzešel z nejspravedlivějšího možného herního systému, tedy ze hry každý s každým. Na turnaj totiž nedorazil jeden z tradičních týmů – Motýlci. Příchozivší hráči tohoto klubu nesplnili ani jednu ze tří podmínek pro účast v Markvartcupu. Nedostatečný počet těchto bombarďáků a absence hráče nad čtyřicet let i brankáře znamenalo jejich rozhození do ostatních týmů.

Spíše bláto nežli sníh, spíše slzy nežli smích

Výstižné přirovnání jak pro terén letošního Markvartcupu, tak pro nováčka turnaje Hasiče Markvartic, kteří skončili s nulou. Bod sice ani jeden, slzy ale určitě nebyly. První dva zápasy skončily debaklem, ale s přibývajícím časem se dokázali zlepšovat. Na konci turnaje dokázali potrápit Lajdáky i Veterány, avšak pokaždé nakonec odcházeli z ringu poraženi.

Po roce opět nevýrazné umístění

Lajdáci totiž opět nedosáhli ani na třetí místo. Od minule si sice polepšili o jednu příčku, ale to je pro tento tým prachbídný posun. Nepomohlo ani tetování Ježíše Krista na zádech Josefa Vláčila. Ovšem výsledky jejich utkání nebyly špatné. Dá se říct, že největším smolařem byli právě Lajdáci. Dva zápasy prohráli až na penalty, jeden zápas o gól za menší křivdy a ten poslední vyhráli. Jsou v podobné situaci jako se nacházeli před pár lety Šutéři z Maršůvek. Dva chudé roky si Lajdáci už odbyli. Experti Markvartcupu tvrdí, že v nadcházejících letech je čeká sláva.

Oslabení Markovadečáci na víc neměli

V bráně chyběl Plánička a hráčská řada byla taky oslabena. Třetí flek je slušné umístění pro minulého šampióna. Turnaj měli rozjetý jakžtakž dobře, ovšem v zápase o druhé místo se Šutéry z Maršůvek propadli a podlehli. Umístění by bylo pravděpodobně lepší, kdyby další oslabení nepřišlo v podobě zranění Majdy a pak Poldy. Zdá se, že funguje bezvýznamný trend. Totiž od Markvartcupu 2008 ten, kdo vyhraje pohár, v dalším Markvartcupu končí třetí.

Věčně druzí?

Šutéři z Maršůvek mají zásadní otázku. Co budou dělat s druhými místy. Klub má v historii Markvartcupu už tři. Druhé místo je sice pěkné umístění, ovšem jen v den Markvartcupu. V neděli je už jedno, jestli byl tým druhý nebo pátý. Návrh z úst samotných Šutérů zněl, zhotovit repliku Markvartcupu menší velikosti pro vicemistry. I když nezvládli zápas o první místo s Veterány, dokázali se úspěšně porvat alespoň o místo druhé s Markovadečáky. Jedno prvenství ale letos Šilničáři, jak jsou přezdíváni, přece jen urvali. Nejlepším střelcem se stal Maťa, který letos konečně pochopil, že jestli chce hrát o titul a krále střelců, je na čase změnit zaměstnavatele.

Po dvou letech si sáhli na Markvartcup

Nepříjemně, ale chytře a hlavně velmi účinně hrající Veteráni třímají nad hlavami zlatý Markvartcup už po druhé. Po prvé před dvěma lety. Od roku 2008 se tak s Markovadečáky střídají v držení stále více a více prestižnějšího Markvartcupu. Velmi sympatický tah ze strany šampiónů, když po smolném zranění brankáře Karla Vrzala hned v úvodu turnaje nasadili mezi tři tyče Hada. Ten dokázal soupeře vychytat a právem se stal nejlepším brankářem v tomto ročníku.

Zajímavosti Markvartcupu

Maťa se stal nejlepším střelcem s rekordním počtem branek v turnaji (sedm) a navíc vstřelil nejvíce branek v jednom utkání (pět).

Rekordně nejmenší počet obdržených branek za celý Markvartcup drží stále Markovadečáci. V letním Markvartcupu 2008 inkasovali pouze jedinou.

Od roku 2007 se v každém Markartcupu trefili do brány soupeře alespoň jednou pouze Gogič a Herri.

„Pozor na vosy v prosinci!“ varuje Maťa. Ta mu totiž pobodala palec, když zimovala v jeho markvartcupových kopačkách.

Zápasy, jak šly po sobě

Markovadečáci – Veteráni 2:3 (pen)
Lajdáci – Šutéři z Maršůvek 1:2 (pen)
Hasiči Markvartice – Markovadečáci 1:5
Veteráni – Lajdáci 1:0
Šutéři z Maršůvek – Hasiči Markvartice 7:1
Markovadečáci – Lajdáci 2:1 (pen)
Veteráni – Šutéři z Maršůvek 2:1
Hasiči Markvartice – Lajdáci 2:3
Markovadečáci – Šutéři z Maršůvek 1:3
Veteráni – Hasiči Markvartice 4:1

Celková tabulka

1. Veteráni 3-1-0-0 /10:4/ 11
2. Šutéři z Maršůvek 2-1-0-1 /13:5/ 8
3. Markovadečáci 1-1-1-1 /10:8/ 6
4. Lajdáci 1-0-2-1 /6:6/ 5
5. Hasiči Markvartice 0-0-0-4 /5:19/ 0

Vysvětlivky: vítězství-vítězství po penaltách-porážka po penaltách-porážka /skóre/ body

Tabulka střelců

1. (7G) Maťa
2. (4G) Rosi, Majda
3. (3G) Baťa, Gogič
4. (2G) Čurdis, Bob junior, Kuchařík M., Bobek, Dokulil La.
5. (1G) Dokulil Li., Batík, Nevrzka, Ronaldo, Herri, Kopr, Talpis, Mirda, Cirda, Crouch, Fuča, Rossi

Závěrem bychom chtěli touto cestou poděkovat panu Vahiľovi, který sudem piva zasponzoroval letošní Markvartcup.  

Herri