Svátek (o)kopané už klepe na dveře

22.11.2013 19:31

Tak kdopak nám letos potěžká Markvartcup ve svých rukách? Bude to někdo z velké trojice Markovadečáci, Veteráni a Šutéři z Maršůvek, kteří si rok co rok mezi sebou přehazují prvenství, nebo to konečně bude někdo úplně nový? Podaří se Šutérům obhájit loňský titul, nebo ho budou muset odevzdat do jiného vlastnictví? Odpovědi se dozvíme velmi brzy. Letošní posvátná sobota vychází na 21. prosince!

Pamatujete, jak minulý rok Šutéři z Maršůvek táhli turnajem bez porážky a nakonec brali první místo? Jak Veteráni překvapivě nepostoupili do semifinále přímo, ale museli se spokojit se čtvrtfinále, ze kterého se dostali až do finále? Jak Markovadečáci na poslední chvíli odvrátili svoje nejhorší umístění v Markvartcupu dohodou o zápasu o třetí místo, kdy porazili Lajdáky? A i když do semifinále postupovali přímo? Jak Lajdáci kývli na nabídku Markovadečáků a v přímém souboji o bronz podlehli? Jak Motýlci málem prošli přes Lajdáky do semifinále? Prohráli až na penalty! A jak Hasiči Markvartice trápili Veterány ve čtvrtfinále a dokonce vedli, ale nakonec se z turnaje pakovali? Jeden zápas mohl skončit jinak a celý tenhle scénář by se zhroutil jak domeček z karet, protože situace by byla naprosto odlišná.

S jistotou nemůžeme říct, kdo bude mít letos navrch, týmy jsou tak vyrovnané, jakoby už větší rovnováha v celém nesmírném vesmíru nastat nemohla. Přesto se nakonec jazýček vah vychýlí na jednu stranu, jakmile zazní poslední hvizd turnaje. Těch variant je několik, klidně si můžeme představit, že turnaj vyhraje kdokoliv. Zeptáme-li se kohokoliv, vždy favorizuje právě svůj tým.

Model turnaje

Vycházejme z hlediska, že na turnaji bude šest tradičních týmů. Za tohoto stavu budou rozřazeny do dvou kvalifikačních skupin losem, který proběhne bezprostředně před zahájením turnaje. Výkonnostní koše, ze kterých vzejdou obě skupiny, byly naplněny podle průměrného počtu bodů na zápas za celé své působení v Markvartcupu. Pokud by se však sešlo pouze pět a méně týmů, hraje se každý s každým.

1. výkonnostní koš: Veteráni (2,19), Markovadečáci (2,13).

2. výkonnostní koš: Šutéři z Maršůvek (1,67), Lajdáci (1,10).

3. výkonnostní koš: Motýlci (0,87), Hasiči Markvartice (0,40).

Očekávejte bližší informace před turnajem. Prosíme, přihlašujte svoje týmy a pište jména hráčů sem do diskuse. Nutno dodat soupisky do 14. prosince.

Podívejte se na upoutávku letošního Markvartcupu, která letos vznikla v dílně Vojty Herbrycha.

vojtaherbrych.rajce.idnes.cz/Desktop/#Muj_film_1.jpg

Herri

 

Zpět