Penalty určily vítěze Markvartcupu, zlatý hattrick odolal

02.01.2017 19:41

Už tak krutý Markvartcup byl letos ještě krutější. První tři celky byly tak vyrovnané, že je nechal umlátit se v penaltách. Tolik oblíbená dovednostní disciplína, kde jde týmům o to, aby přestříleli svého soupeře a gólmanům Markvartcupu zase o holý život, papírově favorizovala Šutéry z Maršůvek, kteří se dostali do penaltového rozstřelu již sedmkrát a vždy dokázali paní štěstěnu umluvit na svou stranu. Dočtěte se v článku, jak to nakonec dopadlo. Nebudeme letos spekulovat, co by kdyby, protože skončit jedny penalty jinak (jakékoliv), pořadí by bylo úplně odlišné, a co je krutější, titul mohl být v jiných rukou.

 

Lajdáci a Hasiči Markvartice si to spolu rozdali v zápase cti

Lajdáci nechytli začátek turnaje. S obhájci Markvartcupu Motýlky prohráli těsně 1:2 a pak už se vezli. Porážka 0:4 od Šutérů z Maršůvek je definitivně poslala do zápasu o umístění.

Hasičům Markvartic zase něco chybělo v zápase s Kluky z Hladova, když prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1. V druhém zápase s Markovadečáky prohráli jasně 1:5, a tak se mohli začít připravovat na zápas cti s Lajdáky.

V zápase o všechno a zároveň o nic se blýsknul hattrickem Jirka Veleba. Bohužel to na vítězství nestačilo a houževnatý tým Hasičů Markvartic přestřílel soupeře 6:4.

 

Kluci z Hladova ve finálové tabulce vyhořeli, k titulu bylo třeba štěstí

Jak bylo predikováno před turnajem, Kluci z Hladova postoupili do finálové části turnaje, i když ne zcela jasně. První zápas kvalifikace vyhráli nadějně 1:0 s Hasiči Markvartice. Zápas chudý na góly ale bývá většinou nejtěžší, což jim pravděpodobně sebralo hodně sil pro další boje. S Markovadečáky kapitulovali 1:4. Ve finálové skupině pak podlehli všemu, čemu se dalo. Ještěže kolem nešla chřipka. Kousek historie ale přece jen jeden kluk z Hladova napsal. Radek Ferkl ml. v historické tabulce střelců přeskočil o dvě branky svého tátu. Tenhle mančaft si na titul bude muset ještě počkat, nicméně trpělivost se vyplácí.

Šutéři z Maršůvek, Motýlci a Markovadečáci zápasy s Lajdáky, Hasiči Markvartic a Kluky z Hladova zvládli na výbornou, bez ztráty jakéhokoliv bodu. Mezi sebou se však vždycky rozcházeli smírně, a tak rozhodovaly penalty.

Šutéři z Maršůvek byli do letošního Markvartcupu penaltově stoprocentní, letos vyšli naprázdno. Špatně umístěné penalty je poslaly na třetí místo. Šutéři tak zažívají zcela nový pocit, po třech zimních titulech a pěti stříbrných medailích, berou poprvé v historii bronzové placky. Mají tedy kompletní sbírku.

Zákroky Martina Herbrycha, které ničily gólové příležitosti i sebevědomí soupeřů, vedly k jeho vyhlášení nejlepším gólmanem turnaje, čímž navýšil rekord v počtu individuálních trofejí (5x nejlepší brankář). Šutéři z Maršůvek byli ještě jednou ocenění, a to cenou fair play za to, že Markovadečákům uvolnili brankáře Michala Širokého hrajícího v poli, aby obsadili jejich branku zející prázdnotou.

Motýlci byli v loterii šťastnější. Padesátiprocentní úspěšnost znamenala stříbrné medaile, což je pro Motýlky také zcela nový kov (dva tituly, jedno stříbro a jeden bronz). Zlatý hattrick tak stále nebyl dobit. Zřejmě je to těžší, než se na první pohled jeví.

Radim Stér bral ocenění pro nejlepšího střelce turnaje, ale musel se dělit. Nicméně osm branek v turnaji znamená nový rekord. Do této chvíle ho držel Marián Vahiľa se sedmi brankami v jednom turnaji.

Markovadečáci zvolili vražedné zakončování penalt. Dělbuchy z blízkosti vedly nejen k jejich třetímu zimnímu titulu (plus dva letní), ale také k zamyšlení, jestli by se penalty neměly kopat raději o metr dále. Také Markovadečáci mají kompletní sbírku kovů - pět titulů, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

Tomáš Hobza se podělil s Radimem Stérem o nejlepšího střelce, což znamená nejlepší střelec Markvartcupu potřetí v řadě, který na turnaji hájil barvy Markovadečáků.

Markovadečáci letos dosáhli stobodové mety v historické tabulce. Stý bod vystřelil Tomáš Hobza z penalty proti Šutérům z Maršůvek.

Markovadečáci vyhráli Markvartcup po čtyřech a půl letech, zimní Markvartcup dokonce po šesti letech. Jejich touha opět zvednout pohár nad hlavu byla očividná. Během zápasu Šutéři z Maršůvek vs. Markovadečáci došlo i k inzultaci rozhodčího, čímž se opět potvrdil § 1, odst. 4 a pak také odst. 1 pravidel Markvartcupu. Markovadečákům až do poslední chvíle zveřejnění tohoto článku hrozil odpočet bodů v historické tabulce (letos už podruhé) za inzultaci rozhodčího (§ 14, odst. 2), přestože se rozhodčí stále smál i ve chvíli, kdy se už válel na zemi se stále zastrčenýma rukama v kapsách. Vedení Markvartcupu nakonec k odpočtu až dvaceti bodů podle § 17, odst. 2 z historické tabulky nepřistoupilo a udělilo Markovadečákům důtku předsedy Markvartcupu a povinnost označit vítěznou cedulku černou kaňkou. Dále musí každý Markovadečák stokrát napsat citaci, která je uvedena v § 1, odst. 1 pravidel.

Markvartcup 2016 - zápasy.pdf

Příští Markvartcup (2017) se odehraje ve svátečním režimu. Turnaj bude slavit deset let od svého založení.

Herri

 

 

 

Zpět