Obhájili titul

25.12.2013 10:38

Šutéři se minulý rok po sérii druhých míst radovali z titulu. Letos se jejich radost opakovala. Stali se tak druhým týmem, který získal Markvartcup dvakrát po sobě.

Lajdáci dali ve svém prvním zápase v turnaji snad nejrychlejší gól v historii Markvartcupu. Necelá půlminuta jim stačila na to, aby gólově načali zápas. Jenže to bylo vše a v zápase podlehli. V ostatních zápasech si gólově nepočínali o nic lépe a nezískali ani bod. Posledním místem jen zopakovali propadák z roku 2010. Jeden primát však získali, konkrétně Lukáš Hobza, cenu za nejlepšího gólmana.

Markovadečáci propadli a obsadili na ně nezvyklou čtvrtou pozici. Nejhorší umístění tohoto týmu lze spatřit v jednoznačných gólových příležitostech, které byly nepochopitelně zahazovány. První dva mače Markovadečáci prohráli a svoji čest zachraňovali až v posledních dvou, kdy se jim podařilo urvat dvě výhry. Na lepší umístění to ale nebylo. Nebýt pak Boře Fučíká, který v bráně v posledním zápase chytil jasnou gólovou příležitost a byl pak za něj oceněn jako vlastník nejlepšího zákroku turnaje, byl by snad tento ročník označován jako černý ročník Markvartcupu v kronikách Markovadečáků.

Motýlci se letos umístili na třetí příčce, což je jejich největší úspěch. Medailová pozice týmu, který se navíc objevil v krásných nových dresech, vdechla do hvězdokupy naději lepších zítřků. Ovšem bude to těžké, Markvartcup má právě tolik favoritů, kolik je týmů v turnaji mínus jeden černý kůň a tím jsou právě Motýlci. To, že je to pro Motýlky opravdu úspěšný Markvartcup, potvrdil ještě Radim Stér, který obdržel cenu pro nejlepšího střelce. Individuálního ocenění se také dočkal Honza Syrový, který byl vyznamenán za nejlepší umělecký dojem na ledu. Vhodně zvolená obuv společně s těžkým terénem našla jeho skryté vlohy.

Hasiči Markvartice překvapili celou veřejnost a možná i sebe, když získali stříbrné medaile. Na úvod byli poraženi, ovšem pak se červená smršť dokázala vypořádat se zbylými soupeři a obsadili druhou pozici v celkové tabulce, což je jejich nejlepší umístění v historii. Navíc Mirda Svoboda získal cenu pro nejlepšího střelce.

Šutéři z Maršůvek hráli klidně do posledního kola bez ztráty kytičky. Avšak v posledním zápase s Markovadečáky klopýtli. Věděli, že o titul mohou přijít jen v případě, že prohrají o více než šest branek. Tento scénář za současného stavu Markovadečáků a jich samotných patřil spíš do sfér utopie. Pocit, že by o jasný titul mohly přijít, je svazoval a raději se věnovali obraně. Titul ubránili a právem jim patří Markvartcup a Martinu Herbrychovi titul za nejlepšího brankáře turnaje.

Týmy historicky zaznamenaly posun. Hasiči Markvartice se dostali na šesté místo a na Motýlky už ztrácí jen šest bodů – rozdíl, který může být smazán během jednoho nebo dvou turnajů. Ovšem Motýlci ztrácí už jen tři body na čtvrté Lajdáky, takže tyto dva týmy se klidně příští Markvartcup mohou v historické tabulce vyměnit, ale nemusí. První tři pozice jsou během následujících tří turnajů neotřesitelné. Šutéři se mohli přiblížit výrazně k první příčce na dostřel pěti bodů, kdyby zvládli poslední mač s Markovadečáky, ale na kdyby se fotbal nehraje a Markvartcup už vůbec ne. Jejich zmiňovaný duel se z tohoto pohledu hrál vlastně o šest bodů. 

Z vývoje umístění týmů lze vyčíst mnoho, například, že Markovadečáci ztratili svůj trend a padají dolů. Nebo že Šutéři z Maršůvek zažívají krásnou pětiletku. Lajdáci by zase utvořili v grafu krásný symetrický útvar pokud by na příštím turnaji byli druzí. Motýlci, že si uvědomili, že pokud budou bývat čtvrtí, tak žádnou medaili nepřivezou (ročníky 2008-2010) ovšem v našich srdcích jsou a budou stále ti čtvrtí. A Hasiči Markvartice? Neodvažuji se číst.

Kompletní výsledky zápasů a střelců gólů jsou k nahlédnutí zde. Zápasy bohužel nebyly hrány podle uvedeného pořadí.

Co se týká výkonnostních košů, které jsou využity v případě šesti mančaftů, tam je změna. Motýlci si prohodili pozici s Lajdáky - Motýlci teď ve druhém výkonnostním koši, Lajdáci ve třetím.

Konečné pořadí letošního turnaje

1/ Šutéři z Maršůvek 11:4 / 9 bodů
2/ Hasiči Markvartice 8:6 / 9 bodů
3/ Motýlci 10:9 / 6 bodů
4/ Markovadečáci 6:7 / 6 bodů
5/ Lajdáci 4:13 / 0 bodů

Herri

Zpět