O zlatém hattricku a sníh či nesníh

19.12.2018 21:20

Minulý rok jsme slavili desáté narozeniny Markvartcupu (2017). Rok před tím desátý zimní Markvartcup (2016). Celkově desátý Markvartcup byl ročník 2014. A letos se uskuteční již čtrnáctý turnaj o tento nejcennější pohár. Letos tedy žádná desítka. Ovšem, co může tento Markvartcup ozvláštnit, je vítěz tohoto ročníku. Pokud by se jím totiž stali Markovadečáci, jednalo by se o historicky první tým, který vyhraje titul třikrát po sobě. Vlastně už od roku 2012 vyhraje titul ten stejný tým jako následující rok, ale při šanci na zlatý hattrick předá žezlo někomu jinému.  

Markovadečáci jsou tedy nyní v očekávání, stejně jako jejich celá rodina fanoušků. Nicméně tlak na hráče samotné je enormní. V hlavách se jim stále opakují historické prohry všech adeptů na zlatý hattrick. Pojďme si tedy připomenout, jak tito adepti končili na očekávaných turnajích a kdo místo nich usedal na trůn.  

Vůbec první šanci na zlatý hattrick měli právě Markovadečáci, kteří slavili titul v létě 2008 a pak hned v tradičním Winter Classic 2008. Následující rok 2009 mohli tedy brát titul potřetí v řadě (Pozn. redakce: Kvůli letnímu Markvartcupu by na trůně ale byli pouze dva a půl roku místo typických tří. Odborníci na Markvartcup se tedy přou, jestli se tehdy vůbec jednalo o šanci na zlatý hattrick. Padesát procent z nich tvrdí, že nikoliv, druhá polovina šla na pivo). Nicméně sérii jim překazili Veteráni a Markovadečáci skončili bronzoví.

Zlatý hattrick podruhé odolal, když v roce 2014 nevyužili příležitost Šutéři z Maršůvek. Tehdy přebrali žezlo Motýlci a Šutéři z Maršůvek skončili stříbrní.

I Motýlci měli šanci na zlatý hattrick. Do třetice ale odolal, a tak v roce 2016 usedli na trůn Markovadečáci a položili tak základ pro letošní šanci. Teď už regulérní šanci. Motýlci tehdy skončili druzí.  

Pokud se vrátíme k faktu, že od roku 2012 prakticky neustále hrajeme o zlatý hattrick (tak často, jak jen to zlatý hattrick umožňuje, pozn. redakce), zlatý hattrick, pánové držme se, letos padne v každém případě. Buď se z něj budou radovat Markovadečáci, nebo to bude právě zlatý hattrick, který získá zlatý hattrick, což staví Markvartcup úplně do jinačí dimenze – totiž že pouze v Markvartcupu může vyhrát zlatý hattrick sám sebe. Vědci nad tímto fenoménem kroutí hlavou a nemůžou mu přijít na kloub!  

 

Sraz hráčů v 9.00 na Skalce.

Zahajovací ohňostroj v 10.00.

První zápas v 10.30.

 

Jste zváni!

 

Pozn.: Web neobsahuje statistiky z minulého ročníku 2017. Bude doplněno společně při aktualizaci letošním ročníkem.

Herri

Zpět