O měsíc později – Markvartcup má svého nového vládce

18.11.2016 10:32

17. prosince se odehraje Markvartcup. Vypadá to na šest týmů do turnaje. Hrálo by se tedy play off. To se ale potvrdí později. Proto pište soupisky do diskuse Markvartcupu.

Pojďme teď rozebrat jednotlivé mančafty.

 

Šutéři z Maršůvek si připomněli, jak se matlá bahno

Přetěžce se vedlo jednomu z nejúspěšnějších týmů na loňském turnaji. Šutéři šli zápas od zápasu a každým mačem se propadali do blátivého dna hlouběji a hlouběji. Oranjes nezačali herně špatně, ale neprosazovali se gólově, což je postupně sráželo. Ke konci turnaje zdeptaný tým odpadl totálně. Někteří zvolili míchání guláše místo hájení klubových barev. Nepovedeným turnajem ukončili šest let blahobytu, ze kterých mají čtyři stříbra a dvě zlata.

Do letošního roku jdou Šutéři s pokorou a několika změnami v kádru. Vrátil se brankář Martin Herbrych a nahradil svého bratrance Petra, který byl suspendován na základě neloajálnosti ke klubu. Odešel také útočník Martin Štork ze stejného důvodu (ostatně o tom bude zmínka ještě níže). Radek Dvořák zrušil svoje letošní vystupování na turnaji z důvodu ryze rodinných (jede na biatlon). Šutéři ale neváhali a angažovali Martina Prokeše a Michala Širokého. To nasvědčuje tomu, že letos sází na zkušenost a klidnou hru.

Experti se shodují: černý kůň turnaje, jsou schopni všeho.

 

Lajdáci potvrdili statistiku

Čtvrté místo pro Lajdáky je standardem. Statisticky určitě. Lajdáci začali minulý turnaj dobře. Úvodní výhra je ale hodila do klidového režimu a v druhém zápase podlehli. Pak vyhráli penaltovou loterii, ale v posledním zápase opět prohráli. Největším úspěchem v posledních letech jsou dvě bronzové medaile.

Letos se na přestupovém trhu o Lajdácích moc nemluví. Zaznamenány byly jen dvě zmínky o nich. A to ty, že František Vejmelka určitě nastoupí. Ale vzhledem k posledním událostem není jasné, jestli tradičně v poli, nebo v bráně. Tím by ale vytlačil Lukáše Hobzu. Pro toho by to v takovém případě byl nešťastný rok, protože by to letos nebylo poprvé, kdy musel uvolnit svoje místo kolegovi. Druhá zmínka na šachovnici přestupů se týká Ivoše Zerzánka, který dle povídaček přestupuje k Motýlkům. Důvod je nasnadě. Motýlci stejně jako Šutéři dotují nově vznikající tým svými plejery.

Experti se shodují: druzí v základní tabulce, skončí ve čtvrtfinále.

 

Hasiči z Markvartic bojovali do posledního zápasu o titul

Všechno nebo nic. Podoba ničeho ovšem byla bronzová medaile. Ovšem v porovnání se zlatem je to slabá záplata, alespoň v den porážky. Hasiči začali špatně. Porážka v úvodním zápase jim ale nevzala vítr z plachet a dva následující zápasy bodovali naplno. Nakonec ve svém posledním utkání a vlastně i posledním utkání turnaje, hráli o zlato. Pravda, na to, aby dosáhli na kov nejcennější, potřebovali vyhrát vysoko, ovšem padli nakonec zcela, takže historii zatím nepsali.

Pro letošní turnaj je oslabil Radek Ferkl, který také změnil barvy klubu. O nějakém dalším pohybu hráčů se nikde nepíše. Jejich ambice jsou ale opět nejvyšší – titul.

Experti se shodují: druzí v základní tabulce, skončí ve čtvrtfinále.

 

Markovadečáci se po letech temna nadechli k lepším výsledkům

Stříbrná medaile je po letech trápení dobrá náplast. Nelepí ale jak by měla. Nebýt jízdy Motýlků, mohla být celá ze zlata. Výhra, výhra na penalty, prohra na penalty, výhra. Markovadečáci byli celý turnaj v kontaktu s prvním místem. Nejlepším střelce turnaje se stal Jiří Hobza se svými sedmi góly a srovnal tak dosavadní rekord Mariána Vahiľy z roku 2011.

Markovdečáci nehlásí žádný pohyb na svých pozicích. Asi nejstabilnější tým by rád viděl na svých dresech další zlatou hvězdičku. Hladoví by byli.

Experti se shodují: vyhrají základní skupinu, ale skončí v semifinále.

 

Motýlci obhájili a letos se pokusí o zlatý hattrick

Ten se ještě nikomu nepovedl. Motýlkům ale bylo oznámeno, že stotisícová prémie jim v případě vítězství nebude vyplacena. To proto, že za ni vedení Markvartcupu na poslední předváděcí akci výhodně pořídilo infračervené lampy.

Před rokem prohráli jediný zápas a to na penalty. Bylo to hned jejich úvodní klání. Pak ale jasnými výsledky nedali ostatním žádnou šanci. Pavel Němec obhájil post nejlepšího brankáře, a tak letos bude bojovat o zlatý hattrick hned na dvou frontách.

Poslední tři roky jsou Motýlci na koni. Jeden bronz a dvě zlata je výsledek víc než dobrý, ovšem podaří se jim navázat na minulé výkony? Marodka je velká. Patří do ní třeba Lukáš Hakl. Navíc se kluci nepohodli po posledních hádkách v klubu při oslavách obhájeného titulu. Sláva jim přerostla přes hlavu, a tak tým opustili Honza Hakl a Adam Štefánek. Oba zakotvili v týmu Hladova. Mimochodem od doby, kdy tým Hladova převzal pozici po Motýlcích (bude vysvětleno níže), Motýlci tvrdí, že stejně se nejedná o tak velký turnaj (přitom do této doby se Motýlci honosili držením nejprestižnější trofeje světa, pozn. redakce). Ovšem, když tohle uslyšelo vedení Markvartcupu, začalo se seriózně zabývat přidáním klauzule do pravidel Markvartcupu, která říká: Za hanobení jména Markvartcupu i turnaje jako takového hrozí vyloučení z turnaje na jeden rok. Vedení ale od tohoto návrhu nakonec odstoupilo.

Experti se shodují: dravost sice opadla, ale vyhrají základní skupinu, pak podlehnou někde v play off.

 

Kluci šli na pivo a je z toho nový tým

Hladov. Tak zní název nového klubu. Hladov převzal štafetový kolík od Motýlků. Dámy a pánové nejkontroverznější klub historie Markvartcupu. Jestli Motýlkům někdy chyběl smysl pro pokoru a respekt k soupeřům a Motýlci si tyto dva nedostatky dobře uvědomovali, pak Hladováci hledají ve slovnících význam těchto slov. Managementu klubu je jedno, kde berou hráče. S kluby nevyjednávají, oni hráče přetahují. Je jim jedno koho, hlavně, že přetahují. Nedávnou kritiku o hladovských zmijích si vyložili po svém, když si složili vlastní rapovou hymnu, kde se zpívá: „Hladov žije, hladovské zmije.“ Pro jejich chování ale nemá pochopení žádný tisk a ve svých článcích je prezentuje s titulními nadpisy: Hladovci hladoví nebo Cirkus Hladov. Nedávno byla zveřejněna videonahrávka s titulkem Šory je gentleman. Videonahrávka pod textem. Naráží na Martinovu před časem vyznanou věrnost k Šutérům z Maršůvek.

Šory je gentleman.wmv (4,7 MB)

Hladováci na své tiskové konferenci na sobě ale nenechali štípat dříví a servítky si rozhodně nebrali. Požadují například krále střelců. Všimněte si slova „požadují“. Na druhou stranu pro Hladováky příznačné - spojení rádi bychom, jejich slovník neobsahuje. Dále se vyjádřili jasně větou: „Porazíme vás 6:1.“ Nezmínili se ale koho, tak asi všechny. Svoji tiskovou konferenci zakončili: „O tomhle Markvartcupu se bude mluvit jako o žlutém triumfu!“ (Hladov má žluté dresy, pozn. redakce).

Experti se shodují: vyhrají základní tabulku, ale v play off to bude totální propadák.

 

Herri

Zpět