MARKVARTCUP CHYSTÁ OSLAVY

03.11.2016 21:18

Co ještě Markvartcup bude mít tak výjimečného? Čím vším se Markvartcup ještě odliší od ostatních turnajů? Markvartcup letos slaví číslo 10. S jubileem je to ale složitější, než by se mohlo na první pohled zdát, protože turnaj slaví desítku hned třikrát. Fakt, že se turnaj hraje každý rok poslední sobotu před Vánoci a tu a tam někdy i v létě, má za následek, že Markvartcup oslavil desátý turnaj zimním kláním v roce 2014. Letos se slaví desátý zimní Markvartcup. Za rok, kdy letošní oslavy ještě ani nedozní, budou oslavy ještě pompéznější. Čeká nás totiž deset let Markvartcupu. Co by se k těmto oslavám mohlo hodit? Dvoudenní turnaj asi těžko. Při spekulaci o této variantě totiž vyšli Lajdáci k budově vedení Markvartcupu s transparenty Játra si rozvracet nedáme! Naše játra – Vaše játra! nebo varovné Co jsme my, budete i Vy!  Vedení tedy uvažuje o navýšení rozpočtu na zahajovací světlici o 100 %, takže se za 40 korun máme opravdu na co těšit.

Dost ale úvah o Markvartcupu 2017 a pojďme rozebrat ten letošní. Vedení ještě ani nevyhlásilo start hráčského přestupního okénka, jehož otevírací termín není vymezen žádnými regulemi, je pouze podřízen náladě Vedení, a v kuloárech se už šeptá o možných přestupech. Dokonce se šíří fáma, která ještě není potvrzená, že se formuje nový tým okolo vyznavačů hladovského piva. Tato skupinka loví hráče v již zaběhlých klubech, proto dostali příznačný název Zmije. Přední karikaturistický časopis Stohoven vykresluje těchto několik povedených hošíků jako partu kamarádů se zmijovkami na hlavách. Hlavním důvodem proč jsou takto chápáni je fakt, že nerespektují nepsanou etiketu podlého přetahování hráčů. Tímto drastickým způsobem jsou pak nejvíce ohroženi Motýlci, kterým takto frnkne hned několik hráčů a společně s vysokou marodkou hlásí: My se asi letos nezúčastníme. Jak příznačné pro tuto hvězdokupu, která vždycky musela mít něco extra. Letos pro změnu pohrdají šancí na zlatý hattrick. Á propos tuto šanci měli poprvé Markovadečáci (2009) a pak Šutéři z Maršůvek (2014). Oba velkokluby ale šanci nevyužili. Z výše uvedeného to vypadá, že stotisícová odměna za zlatý hattrick zůstane v trezoru Markvartcupu ladem i tentokrát.

Nechme ale nově formovaný tým a ostatní tradiční kluby zatím stranou a zaměřme se na loňský turnaj, ze kterého nebyl sepsán žádný report. Omyl! Něco se přece jen našlo. Nejde ale o klasický report, jak jsme do dneška byli zvyklí. Jedná se o kus dopisu na listu blátem upatlaného papíru.

 

Drahá Merylin

Dnes prohrál Markvartcup. Je to ostuda pro celý turnaj. Totálně jsme vyhořeli. Hořeli jsme snad lépe než pepo!

Naše hra se horšila každou minutou. Začali jsme špatně, a když to vypadalo, že už to horší být nemůže, bylo to ještě horší a horší. Vysvobozením nám byl až konec turnaje.

Zprvu jsme měli více šancí než soupeř, ale nedokázali jsme se prosadit. Poté jsme ve vyložených šancích nezvládali uklidit míč do brány. Vyvrcholením všeho byla moje jasná příležitost - před prázdnou bránou jsem trefil míč pouze do tyče.

 

Dál je dopis nečitelný. Chybí také podpis, takže autor je neznámý. Autor se ani nezmiňuje o loňském vítězi. Jakoby jeho myšlenky nedokázaly upřít pohled nikam jinam, než na těch pár řádek, které měl před sebou.

 

Už brzy ohlédnutí za loňským Markvartcupem a analýzy šancí na titul letošního klání.

Přestupové okénko Markvartcupu se otevírá v sobotu 5. listopadu v 19.00.

Herri

Zpět