Markovadečáci obhájili titul

22.12.2017 20:41

Na zmrzlém terénu, lehce posypaném čerstvým sněhem, obhájili titul Markovadečáci. Za rok je čeká útok na zlatý hattrick. To je celkem čtvrtá možnost získat tento primát. 2009 - Markovadečáci, 2014 - Šutéři z Maršůvek, 2016 - Motýlci, 2018 - Markovadečáci.

Turnaj byl letos vyrovnaný, ačkoliv o mistrovi bylo rozhodnuto tři zápasy před koncem turnaje. Mohly za to především dva mače - Šutéři podlehli Motýlkům vysoko 0:4 a Markovadečáci zdolali Kluky z Hladova 1:0. Před těmito zápasy to vypadalo, že si to o titul rozdají v předposledním zápase Šutéři s Markovadečáky, ale chyba lávky. Do tohoto zápasu se šlo jen s teoretickou možností zaskočit Markovadečáky v dobře rozjetém turnaji, jenže to by Šutéři museli vyhrát o devět branek. Markovadečáci letos vsadili na taktiku rozstřílet soupeře na maděru, kdežto Šutéři hráli především ze zabezpečené obrany. Šutéři nakonec porazili Markovadečáky v penaltách, čímž si potvrdili druhé místo (za třináct turnajů jich nasbírali už šest! Markovadečáci mají zase šest titulů).

Třetí místo letos vybojovali Kluci z Hladova. Je to jejich první placka na turnaji. KZH na dálku soupeřili s Motýlky, kterým se letos turnaj vůbec nevydařil. Kluci z Hladova potřebovali v posledním zápase turnaje vyhrát nad Hasiči Markvartice o čtyři branky. Tu poslední branku na 5:1, která je posunula na bronzové místo, vsítili čepičkáři (letos nastoupili KZH v kulichách klubových barev) dvacet vteřin před koncem zápasu. Na Motýlky tak zbylo čtvrté místo.

Hasičům Markvartice letos nepřál Markvartcup vůbec. Jejich nejlepší výsledek byl porážka 0:1 se Šutéry z Maršůvek.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jirka Hobza (KZH). O jeho ceně rozhodl fakt, že z pozice brankáře vsítil branku Motýlkům. Dnes už každý brankář Markvartcupu tasí jeden famózní zákrok za druhým.

Nejlepším střelcem se stal Radim Stér s šesti góly.

 

Zápasy

KZH - Motýlci    3:1

Šutéři - Hasiči    1:0

Markovadečáci - Motýlci    6:1

Šutéři - KZH    1:0

Hasiči - Markovadečáci    0:8

Motýlci - Šutéři    4:0

KZH - Markovadečáci    0:1

Motýlci - Hasiči    8:2

Markovadečáci - Šutéři    2:3 po penaltách

Hasiči - KZH    1:5

 

Pořadí

1. Markovadečáci    17:4 / 10b

2. Šutéři z Maršůvek    5:6 / 8b

3. Klucu z Hladova    8:4 / 6b

4. Motýlci    14:11 / 6b

5. Hasiči Markvartice    3:22 / 0b

Zpět