Do Posvátné soboty zbývá jeden týden

14.12.2013 08:20

Týden nás dělí od korunovace nového krále. Advent Markvartcupu, který začíná týden před tím vánočním, protože má na rozdíl od něj týdnů pět, už vyhlíží cíl. Na jeho konci se skví Posvátná sobota. A vypadá to na klání mezi čtyřmi a půl týmem. Motýlci, Markovadečáci, Šutéři z Maršůvek, Hasiči Markvartice a Lajdáci, kteří se schází jak švábi na pivo. Veteráni pro tento rok nepostavili tým a turnaje se nezúčastní. Už teď je tedy jasné, že vítěz vzejde ze hry každý s každým. Ale kdo to bude?

Motýlci, jako první přihlášení, se evidentně rozhodli uštvat svého soupeře, když angažovali třináct hráčů. Snese se nakupení tolika celebrit v jednom týmu? Tým se blýská tolika hvězdami, že by tento rok mohli své zápasy sehrát po setmění a ani by nebylo potřeba umělého osvětlení. Mimochodem unikla zpráva, že Vedení Markvartcupu o této možnosti usilovně s týmem Motýlků vyjednává. Zápasy by se měly sehrát až po západu slunce. Hrou pod osvětlením si slibují kvalitnější atmosféru.

Markovadečáci mají letos vůbec největší problém s týmem, pokud nebudeme počítat Lajdáky. Stárnoucí kolektiv, kolem letos už nehrajícího Vláďe Fučíka, hlásí velkou marodku. Letos je tento tým vlastně nejstarší, a tak budou asi nuceni vytáhnout nějaké překvapení ze svých nasbíraných zkušeností. Zkusme si představit zápas mezi Motýlky a Markovadečáky. Aby stejným poměrem, jako je hráčů v týmu, neskončil i konečný výsledek zápasu.

Šutéři z Maršůvek letos měli problém s poskládáním mančaftu. Jádro bylo jasné. To bylo dále posíleno o zkušenost do obranných řad a mladou dravost do útoku. Těžko říct z jakého důvodu odcházejí z tohoto týmu hráči ihned po obrovských úspěších. Marián Vahiľa toho roku vyhrál titul krále střelců s rekordním počtem branek, ale ihned další turnaj se pakoval. Petr Široký dokonce zvedl se Šutéry nad hlavu Markvartcup, přesto se ze smlouvy vyvázal. Jakoby tu existovala nějaká spojitost mezi úspěchy Šutérů z Maršůvek a dravou lačností Motýlků.

Hasiči Markvartice letos posílili. Uvidíme, zda nasbírali zkušenosti z minulých turnajů, kde si nepočínali špatně, ale zápasy, ve kterých vedli přecejen nedokázali ukočírovat do zdárného konce. Marcel Chromý evidentně věří svému týmu, po tom co prohlásil, že si doma vyhradil pro pohár Markvartcupu speciální poličku ve speciálním pokojíčku s hlídanou teplotou, která kolísá pouze plus mínus jeden stupeň od nastavených jednadvaceti.

Lajdáci, ti mají ukrutný problém. Tým se rodí, a že porod je to komplikovaný. „Komplikovanější porod jsme tu ještě neměli,“ nechala se slyšet třebíčská porodnice. Čtyři hráči podle pravidel Markvartcupu samozřejmě stačí na získání licence, ale zkusme si ještě jednou představit klání s Motýlky.

Favorit letos opět snad ani neexistuje. Šutéři promlouvají každý rok v boji o první pozici, stejně tak Markovadečáci. Motýlci by letos už taky mohli atakovat vyšší pozice, než čtvrtou příčku, čili jsou tradičně pasování do role černého koně. Hasiči Markvartice budou kousat, to je více, než jasné. A Lajdáci se za současného stavu prakticky nedají číst.

Sraz na Markvartcup je poslední sobotu před Vánoci v 9:00 na Skalce. Následuje slavnostní zahájení a bezprostředně po něm první utkání Markvartcupu 2013.   

Herri

Zpět