Deset let je slušná porce

29.10.2017 10:10

Deset let Markvartcupu, dvanáct turnajů, třináctý nás čeká, čtyři týmy na poháru, desítky statistik, nespočet trapných článků.

Očekáváme opět šestičlenný turnaj dnes již tradičních klubů. Šutéři z Maršůvek, Markovadečáci, Lajdáci, Motýlci, Hasiči Markvartice a Kluci z Hladova. Výkonnostní nůžky se svírají, starým těžknou nohy, mladí se nadechují k novým lepším zítřkům. A bohužel, a tohle s povzdechem, očekáváme turnaj beze sněhu, i když deset let Markvartcupu by si sníh určitě zasloužilo.

Vedení Markvartcupu k desátým narozeninám nechystá větší zahajovací ceremoniál, protože poslední peníze utratil minulý rok za umělý sníh, který ale bohužel roztál už při převozu po cestě do Markvartic. Nechystá ani nic extrovního, oslavy proběhnou ve vší skromnosti. Jedinou novinkou je, že Markvartcup k desetiletému výročí vydal speciální edice hráčských kartiček, takže na své si přijdou i sběratelé. Nečekejte však nějaké speciální karty, i toto totiž podlehlo prázdné pokladně. Jednoduše se nechaly vytisknout fotografie z Markvartcupu u HepyFota. Jsou však k dispozici dvě edice. Hrací karty ze samotného turnaje a speciální edice z áftrparty po turnaji. Karty jdou na dračku.

Pojďme ale ke klubům, které budou zase po roce před Vánoci usilovat o trofej na světě nejcennější – trofej Markvartcupu.

Markovadečáci se minulý rok vrátili po čtyřech a půl letech na vrchol. Když na něm byli naposledy, užívali jsme si léta 2012. Letos tedy budou titul obhajovat. V táboře Markovadečáků je před turnajem tradiční klid. Jedinou výjimku tvoří Marek Jičínský, který se slovně pustil do Šutéra Ondry Nováka. Nemůže zkousnout, že Ondra našel konečně svůj mančaft. Důvodem proč se tento fakt Markovi těžko kouše je, že před tím hrál za dva odlišné kluby.

Motýlci, kteří minulý rok brali stříbrné medaile, mají zraněného Radka Sochny a Lukáše Hakla. Zda tito hráči nastoupí, vědí jen oni sami. Motýlci letos hrají ještě o jedno vylepšení svojí pozice. Schází jim jediný bod pro překonání Veteránů v historické tabulce. Poskočili by tak na třetí místo. Vzhledem k tomu, že Veteráni se již turnaje nezúčastňují (naposledy 2012), cíl se nezdá být nedosažitelný.

Minule bronzoví Šutéři z Maršůvek nechystají žádné hráčské změny. Byl tu sice tlak od Kluků z Hladova přetáhnout Vláďu Herbrycha, bylo jim však vzkázáno, že to snad nemyslí vážně. Šutéři k deseti letům Markvartcupu a vlastně i k oslavám deseti let klubu (můžou se pochlubit ještě Markovadečáci), vydali nové klubové logo. Prosté nezaměnitelné Š na prsou, které říká vše a v zrcadle vidí chlapa, který se s nikým a ničím nesere, zaměnili za nové logo na srdci, které skálopevně tvrdí to samé, ale zároveň dodává Tady je Šutérovo.

Těsně pod bednou minule skončili Kluci z Hladova. Ti však vyhlásili celoroční kampaň s cílem dosáhnout na titul, nebo alespoň na bednu. Oslovili nespočet hráčů z ostatních klubů a ohlásili posilu v podobě Pepiho Železníka. Pak se jim ale dlouhodobě zranili hráči Radek Ferkl a Ondra Štefánek. Hladováci ale nelenili a chystají představit další dvě posily. Vypadá to na obměněné mužstvo. To by nemuselo klapnout, ale nechme se překvapit, třeba trenér namíchal lektvar, který bude fungovat.

Minule předposlední Hasiče Markvarticc čeká lichý rok, to značí vyšší výkonnost. Z nějakého důvodu zaznamenají Hasiči po bídném výsledku v sudém roce lepší výsledek v roce lichém. Vědci se nemůžou shodnout, čím to je. Víme ale, že je otázkou času, kdy na něco přijdou a my jim to uvěříme. Hráčská základna Hasičů zůstává stejná.

Lajdáci minulý rok propadli. Šesté místo je nejhorším umístěním v jejich historii. Tedy byli už dvakrát poslední, ale to byli pátí. Lajdácké tempo návratu do vyšších pater je pomalejší než u Hasičů. Ovšem oproti nim obsazují při návratu lepší pozici než oni. Dobrý výsledek střídají dvě mizerné sezóny. Letos očekávají lepší výsledek.

Po roce se turnaj opět jeví jako vyrovnaná partie. Trend umisťování klubů ukazuje, že by se měli zlepšit Hasiči Markvartice, Lajdáci a Šutéři z Maršůvek. Horší umístění než minulý rok by měli mít Markovadečáci a Motýlci. Vzhledem k teprve druhému turnaji Kluků z Hladova se nedá dle statistiky odhadovat.

Markvartcupem 2017 končíme trilogii oslav neobyčejného turnaje. V roce 2014 jsme slavili desátý Markvartcup, v roce 2016 zase desátý zimní Markvartcup. Letos deset let Markvartcupu. Vstupujeme do druhé dekády. Dáme si to alespoň ještě jednou? Já jsem pro.

 

Pište soupisky svojich týmů do diskuse.

16. prosince 2017 v Markvarticích. Jste zváni!

Herri

Zpět