Budeme svědky prvního zlatého hattricku?

23.11.2014 20:18

Zvednou Šutéři z Maršůvek nad hlavu trofej potřetí v řadě, nebo se jim před výzvou roztřesou kolena? Sáhnou si skvěle loni hrající Hasiči Markvartice poprvé na Markvartcup, nebo se vrátí ke svému standardu? Povstane konečně tým individualit Motýlci, nebo budou opět poletovat kolem čtvrtého místa? Bude pokračovat výkonnostní pokles historicky nejúspěšnějšího týmu Markovadečáci, nebo konečně vztyčí válečnou vlajku? Zlejou se Lajdáci opět do takové míry, kdy nejsou schopni konkurence, nebo začnou pít iontové nápoje? Podají Veteráni letos vůbec přihlášku, nebo tento mančaft vymřel? 

 

Desátý Markvartcup bude pravděpodobně opět na blátě, a tak se Nohavicovi Tři čuníci zřejmě opět stanou hymnou brankářů ihned po sehrání několika málo zápasů. Očekávají se teploty maximálně kousek pod bod mrazu a jen hrst sněhu - podmínky, které se tak nějak stávají rutinou pro tradiční turnaj.

 

Lajdáci by letos měli obsadit druhou příčku už jen z toho důvodu, aby ve svém vývojovém grafu symetricky opsali písmeno W. Zopakovali by tak svůj nejlepší výsledek před pěti roky.

 

Markovadečáci letos na turnaj přijedou až z dalekého Uralu. Tam je totiž loni zahnali jejich fanoušci po katastrofálním výsledku. Skončili předposlední, na což nejsou příznivci obrklubu vůbec zvyklí. Letos na veřejnost prosáklo, že kontaktovali brankáře Jiřího Hobzu a ten jim účast potvrdil. Další složení týmu, ale zůstává zahaleno tajemstvím. Markovadečáci se stáhli do ústraní a nekomunikují se světem. Ona cesta z Uralu není zrovna růžemi vystlána.

 

Motýlci si opět neberou servítky a vyhlašují do světa, že oni a jen oni a nikdo jiný než oni, titul nezíská. Mají však problém, nad kterým se každý průměrný motýlek drbe na hlavě každé ráno, když vstává do práce. Nemají totiž obsazený post brankáře. Do brány se prý hlásí Marián Vahiľa, který zároveň plánuje kočovné nájezdy na bránu soupeře. Motýlci loni zaznamenali nejlepší umístění od dob narození Krista (bronz). Překonat takové umístění bude pro tým tvrdým oříškem v kooperaci s uvedeným problémem.

 

Hasiči Markvartice loni brali stříbrné medaile, ale ta zlatá jim utekla pouze o skóre. Jejich ambice tím ale nijak nevzrostly, protože nikdy nebyly nižší než získat titul.

 

Šutéři z Maršůvek letos budou určitě brečet. Teď jde o to, jestli slzy potečou, protože dosáhnou zlatého hattricku, nebo že ne. Stojí před zlatou bránou a klíč mají u nohou, jenže to shýbnutí se pro něj, narovnání se, vložení klíče do zámku a odemknutí je příliš mnoho úkonů na to, aby to byl úkol snadný. Zvláště, když zámek je zamčen na tolik západů, kolik týmů se do turnaje přihlásí. Samotní Šutéři mluví velmi pokorně, a že si nedovedou představit, co by se vlastně dělo, kdyby získali hattrick. „Jenže na kdyby se v Markvartcupu vůbec nehraje!“ říká Pavel Svoboda, středopolař Šutérů. „Jeden den jste bůh, druhý po vás neštěkne ani pes, takový je Markvartcup!“

 

Veteráni se minule neúčastnili a ani letos po nich není zatím vidu ani slechu.

 

Markvartcup se uskuteční 20. prosince 2014 na Skalce v Markvarticích.

 

Herri

 

 

Zpět